آموزش ADAMS | آموزش آدامز | کلاس ADAMS | دوره آدامز

سرفصل های آموزشی دوره آدامز ADAMS

در دوره آموزش آدامز ADAMS محیط های زیر در نرم افزار آموزش داده می شود.

مخاطبین دوره آدامز:

مهندسین مکانیک، عمران، هوا و فضا، ساخت و تولید، طراحان صنعتی، برق و الکترونیک از جمله افراد شرکت کننده در این دوره میباشند.

آدامز ADAMS

نرم افزار آدامز (MSC ADAMS) (Automatic Dynamic Analysis of Mechanical System) ویژگی های منحصر به فردی دارد و برای تحلیل دینامیکی سیستم های چند جسمی به طور گسترده بکار می رود. نرم‌افزار ADAMS سال‌های متمادی است جایگاه قابل توجهی در صنعت بدست آورده است. نرم‌افزار آدامز با قابلیت‌های بسیار زیاد خود مهندسان و صنعتگران را در تولید، تست، بررسی و بهینه‌سازی طرح‌های سیستم‌های مکانیکی قبل از رسیدن به پیش ساخت فیزیکی یاری می‌کند. با استفاده از بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده در نرم افزار آدامز می‌توان با شبیه‌سازی حرکتی سیستم مکانیکی، تست سینماتیکی سیستم، سنجش نیروهای وارده بر اتصالات و غیره عمر قطعات در سیستم را تعیین کرده و محل قرارگیری قطعات را بصورت بسیار دقیق و منظم انجام داد. بررسی کنترل ارتعاش سیستم‌ها و امکان انجام تست‌ها برای قطعات قابل انعطاف از ویژگی‌های نرم­ افزار ADAMS می‌باشد. نرم‌افزار آدامز توانایی ارتباط با نرم‌افزارهای تخصصی دیگر مانند کتیا، سالیدورک، انسیس و غیره را دارا می‌باشد.

متأسفانه کمبود منابع آموزش نرم افزار آدامز ADAMS با وجود امکانات و توانایی های خاص آن موجب شده است تا نرم افزار آدامز آن طور که باید به کار گرفته نشود. در آموزش نرم افزار آدامز سعی شده است از ابتدای مدل سازی، نکات جدید در هر بخش ارائه شود و پس از تعریف قیود و اتصالات، همچنین ایجاد حرکت در سیستم، خروجی های مناسب پردازش شده و تحلیل های لازم بیان شوند. پس از دوره آموزشی مورد نظر، دانشجویان قادر خواهند بود مدل ها و سیستم های متداول را طراحی، شبیه سازی و تجزیه و تحلیل کنند.